Prvý zápas 8. ročníka turnaja

Prvý zápas  8. ročníka turnaja

Zápas bol naplánovaný na 14:00, čo sa v podstate podarilo dodržať.  Po úvodnej, asi tridsaťminútovej rozcvičke, sa mohlo začať hrať naostro. Obidvaja hráči do zápasu nastupovali s odhodlaním vyhrať a získať prvých 10 bodov. Začiatok  vyzeral sľubne a očakávalo sa, že pôjde o vyrovnaný hru, no potom Maroš za stavu 3:3 získal Tomášove podanie, následne si udržal svoje a nakoniec zavŕšil set ďalším získaným gameom, vďaka čomu sa  dostal  do vedenia.

Druhý set prebiehal opäť v réžii Maroša, kedy jedna skvelá loptička striedala druhú, a k tomu všetkému ešte aj atakoval svojho spoluhráča nechytateľnými podaniami. Za stavu 5:2 však nastal nečakaný obrat, čo vyvrcholilo až zrovnaním skóre na 5:5. Opäť sa zdalo, že zápas bude vyrovnaný, a hrozilo, že sa bude hrať aj tretí set. Maroš sa však skoncentroval a využil všetky triky, ktoré sa za posledných 7 rokov počas turnajových zápasov naučil, a tak sa stal za stavu 7:5 víťazom zápasu.

Následovalo ešte fotenie a pollitrová voda s citrónom na Bašte, ako aj poriadne vychladená voda v sídle jedného zo sponzorov NBdesigns ako odmena,